BALUSTRADY SZKLANE

Nowoczesne balustrady szklane wewnętrzne i zewnętrzne

Balustrady całoszklane w ostatnich latach są bardzo popularne i modne ze względu na walory estetyczne i funkcjonalne.

To zdecydowanie najbardziej efektowny produkt w całej ofercie balustrad. Głównym i prawie jedynym elementem balustrady jest szkło. To po prostu forma samonośna czyli bezsłupkową, której wykonanie odbywa się za pomocą odpowiednich mocowań.

Ze względu na sposób montażu, balustrady całoszklane dzieli się na dwa rodzaje:

Różnią się one od siebie techniką mocowania. Jest to o tyle istotne, że dostępne typy mocowań pasują bardziej lub mniej do danego rodzaju szkła i układu schodów, antresoli lub tarasu.

Zabezpieczenie tarasowe na zewnątrz wykonujemy ze szkła hartowanego oraz laminowanego. Wykorzystujemy 2 warstwy szkła 6 lub 8mm z folią w środku. Do wewnątrz stosujemy zazwyczaj szkło 12mm hartowane optiwhite (odbarwione) często dodatkowo oklejone bezbarwną folią bezpieczną do szkła.

W przypadku obu często stosujemy poręcze nakładane ze stali nierdzewnej lub aluminium, w zależności od życzeń klienta taka poręcz również może być malowana proszkowo. Do montażu balustrad wykorzystujemy mocowania punktowe albo listwy montażowe. Dzięki temu tafle szklane mogą zostać przytwierdzone zarówno do policzków schodów, jak i zostać postawione na stopniach. Profile aluminiowe stosowane są do montaży bocznych na antresole ale również do montaży górnych na strop tak by szkła sprawiało wrażenie wychodzącego z podłogi. Można wykorzystać również profil do montażu górnego bezpośrednio na podłogę.

Okucia i akcesoria

Nasze produkty to element nie tylko dekoracyjny, ale również konstrukcyjny. Z tego powodu stosowane podczas montażu akcesoria muszą mieć odpowiednią wytrzymałość, by zapewnić maksymalny poziom bezpieczeństwa. Nasza firma wykorzystuje m.in. punktowe okucia ze stali nierdzewnej wysokiej jakości, które oprócz odpowiednich parametrów technicznych posiadają dyskretny, niedominujący aranżacji wygląd. Mocowania punktowe możemy malować w dowolny kolor proszkowo wg palety Ral. Wykorzystujemy również systemy profili aluminiowych. Indywidualnie dostosowujemy technikę montażu, w razie potrzeby podejmujemy się cięcia szkła, wiercenia w nim dodatkowych otworów lub wygięcia tak by dopasować szkło do schodów .

Nasza firma wykona balustrady, dostarczy i zamontuje w Państwa domach lub firmie na terenie  Gdańsk, Gdynia, Sopot, okolic Trójmiasta jak i również w całym województwie pomorskim.